Psikoloji Buluşmaları -4 “Yarının Terapisi: Öyküsel (Narrative) Terapi”

Eylül 05, 2016

PSİART PSİKOLOJİ BULUŞMALARI -4 ÖYKÜSEL TERAPİ’NİN ÖNCÜ İSİMLERİNİ AĞIRLIYOR!

Psikoloji Öğrencileri Araştırma ve Eğitim Topluluğu PSİART; psikoloji alanında önemli çalışma ve meseleleri gündeme getirdiği, geçtiğimiz dönem Prof.Dr. Kemal Sayar, Prof.Dr. Michael Ungar, Dr. Radhika Santhanam ve Prof. Dr. Hakan Türkçapar’ın katılımlarıyla gerçekleştirdiği Psikoloji Buluşmaları serisinin dördüncü programında, Öyküsel ( Narrative) Terapi’nin öncü isimlerini psikoloji öğrencileri ve ruh sağlığı çalışanlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Öyküsel ( Narrative) Terapi ekolünün kurucu merkezi Dulwich Center’ın yöneticisi Cheryl White ve Öyküsel Terapi eğitmeni Dr. David Denborough’ın postmodern bir terapi ekolü olan Öyküsel Terapi’yi tüm yönleriyle anlatacağı program, 22.09.2016 Perşembe 18.00’de Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Sunum dilinin İngilizce olacağı programda Türkçe’ye ardıl çeviri yapılacaktır.

Programa kayıt olmak için : Tıklayınız

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi İletişim Bilgileri:

Adres: Selamiali Mah. Gazi Cad. No: 22 Bağlarbaşı – Üsküdar / İstanbul
Tel: +90 216 310 74 74 – 391 41 67
Ulaşım Bilgileri: Üsküdar Meydanından Ümraniye istikametine (Bağlarbaşı caddesi üzerinden) giden tüm otobüsler, Kadıköy istikametine giden dolmuş taksiler tercih edilebilir.

Öyküsel ( Narrative ) Terapi Nedir?

Avustralyalı Aile Terapisti Michael White ve Yeni Zelandalı Aile Terapisti David Epson tarafından geliştirilmiş postmodern bir terapi yaklaşımıdır.
Kurucuları terapide odağı, insanların yapısal özelliklerine değil yaşamlarını nasıl anlamlandırıp, yorumladıklarına kaydırmışlar.

Narrative terapi, danışanlarının yaşamlarına, tercihlerine, deneyimlerine ve kimliklerine son derece saygı duyar ve yaşadıkları zorluklardan dolayı insanlara karşı asla suçlayıcı olmaz. NT, kişiyi merkeze alır ve her insanı kendi hayatının uzmanı olarak görür. Kişilerle problemlerini birbirinden ayırır ve insanların problemlerinin etkisini azaltacak birçok becerilere, yeterliliklere, inançlara, değerlere ve bağlara sahip olduğunu varsayar.

cheryl white - Dr. David Denborough

Yorum Bırak
Psikoloji Buluşmaları -3 “Psikoterapi Nasıl Bilimsel Olabilir?” GerçekleştirildiPsikoloji Buluşmaları -5 “Bir Psikoloğun Yolculuğu”
All comments (1)

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co