Psikoloji Buluşmaları'nın 9.Konuğu Prof.Dr. Gonca Soygüt Pekak Olacak

Mart 24, 2019

Psikoloji Öğrencileri Araştırma ve Eğitim Topluluğu PSİART, psikoloji öğrencilerini psikoloji alanının değerli ve öncü isimleriyle buluşturmaya devam ediyor. Bugüne kadar Prof. Dr. Kemal Sayar, Prof.Dr. Michael Ungar, Dr. Radhika Santanam, Prof. Dr. Hakan Türkçapar, Dr. David Denborough, Reyhana Seedat,  Doç. Dr. Robyn Walser,    ve Doç. Dr. Louise McHugh gibi değerli isimlerin katılımıyla gerçekleşen Psikoloji Buluşmaları serisinin dokuzuncu programı Şema Terapinin ülkemizdeki önemli isimlerinden  Prof. Dr. Gonca Soygut Pekak’ın katılımıyla gerçekleşecek.

‘Şema Terapi Modeli’ başlığıyla gerçekleşecek program 08.04.2019  Pazartesi akşamı saat 18.00’de Üsküdar Belediyesi Nikah Saray’ında düzenlenecek.

 Programımız, Psikoloji, Psikolojik Danışman ve Rehberlik bölümlerinin lisans öğrencileri ve bu alanlarda lisansüstü çalışmalarda bulunan kişilerin katılımına açıktır.

Programımıza kayıt olmak için linki tıklayabilirsiniz.

bilgi@psiart.org mail adresimiz üzerinden soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Psikoloji Bölümünde lisans, Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans ve HÜ’de Klinik Psikoloji Doktora programlarını tamamlamıştır. TÜBA doktora sonrası araştırma bursu kapsamında New School for Social Research, New York, ABD’de bir yıl süresince ziyaretçi araştırmacı olarak çalışmalar yürütmüştür. G.Ü.T.F. Psikiyatri ABD’deki yaklaşık beş yıllık klinik çalışmanın ardından, Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak yirmi yılı aşkın bir sürede lisans, klinik psikoloji yüksek lisans ve doktora programlarının yürütülmesinde görev almıştır. HÜ Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarının (HÜ-PAL) kurucusu olup 2005-2015 yılları arasında HÜ-PAL’in yürütücülüğünü yapmıştır.

“International Society for Schema Therapy (ISST)” tarafından sertifikalandırılmış şema terapisti, eğitmeni ve ISST Şema Terapisti Sertifikasyonu, Türkiye Temsilcisidir. Psikoterapi konusundaki uzmanlığı European Federation of Psychologist’s Associations (EFPA) Ulusal Ödüllendirme Komitesi tarafından tanınmaktadır. Ayrıca Avrupa Psikogoglar Birliği (EFPA) Psikoterapi Uzmanlığı TPD-Ulusal Ödüllendirme Komitesi Başkanıdır. Meslek örgütleri kapsamındaki görevleri arasında 2016 yılından bu yana Türk Psikologlar Derneği (TPD) Genel Başkanlığı (ayrıca 2006-2010 yılları arasında da iki dönem) ve “Advanced Research Training and Seminars (ARTS)” programı yürütme kurulu üyeliği sayılabilir.

Bilimsel çalışmalar açısından, başlıca ilgili alanları, erken dönem/kişilerarası şemaların değerlendirilmesi, şema odaklı psikoterapiler bağlamında değişim ve terapötik ittifak değişkenleri açısından psikoterapi süreç ve sonuç araştırmalarıdır.

 

Üsküdar Belediyesi Nikah Sarayı

Mimar Sinan Mah. Çavuşdere Cad. No: 35 Üsküdar/İstanbul

Google Harita için: https://www.google.com/maps/place/Üsküdar+Evlendirme+Dairesi/@41.020691,29.019193,16z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x47d472cdb042ed5c!8m2!3d41.020691!4d29.019193?hl=tr-TR

Yorum Bırak
Engin Geçtan Okumaları Başlıyor!Danışmanların Sorması İçin 10 İşlevsel Soru Örneği

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co