Psikoloji Buluşmaları 6 - Kabul ve Kararlılık Terapisi'nin (ACT) İki Önemli İsmi Psikoloji Öğrencileriyle Buluşuyor!

Eylül 21, 2017

Psikoloji Öğrencileri Araştırma ve Eğitim Topluluğu PSİART, psikoloji öğrencilerini psikoloji alanının değerli ve öncü isimleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Bugüne kadar Prof.Dr. Kemal Sayar, Prof.Dr. Michael Ungar, Dr. Radhika Santanam, Prof. Dr. Hakan Türkçapar, Dr. David Denborough, Reyhana Seedat gibi değerli isimlerin katılımıyla gerçekleşen Psikoloji Buluşmaları serisinin altıncı programı Kabul ve Kararlılık Terapisi’nin (ACT) uluslararası önemli isimlerinden  Kaliforniya Üniversitesi Psikoloji bölümünden Doç. Dr. Robyn Walser ve  Dublin Üniversitesi Psikoloji bölümünden Doç. Dr. Louise McHugh’un katılımıyla gerçekleşiyor.

 

24.09.2017 Pazar akşamı saat 19.30’da Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlayacak programda sunum dili İngilizce olacak ve Türkçe’ye ardıl çeviri gerçekleştirilecektir.

 

Programa kayıt olmak için tıklayınız.

 

 

Louise McHugh Kimdir?

İrlanda Dublin Üniversitesi Psikoloji Bölümünde doçent olarak görev yapmakta ve eğitim vermektedir. McHugh’ın araştırma alanları; özellikle ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi) dahil olmak üzere davranışsal ve bilişsel psikoterapi süreçlerinin araştırılması, perspektif alma gibi karmaşık bilişsel becerilerin geliştirilmesi, İlişkisel Çerçeve Kuramı, dil ve bilişin davranış analizine dayalı deneysel analizi ve otizm üzerine odaklanmıştır. Bu alanlarda 60’dan fazla makale yayınlamış olan McHugh; British Academy, Leverhulme Trust, Waterloo Trust, Galler Meclisi ve HRB gibi çeşitli kaynaklardan fon sağlamış ve Avrupa Marie Curie kariyer entegrasyon ödülünü almıştır. 2012’de ‘The Self and Perspective Taking: Contributions and Applications from Modern Behavioural Science’ kitabının editörlüğünü yapmış olan McHugh, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki birçok konferansa davetli konuşmacı olarak katılmasının yanısıra alanında uluslararası eğitimler vermeye devam etmektedir. Bağlamsal Davranış Bilimleri Derneği’nin (Association for Contextual Behavioral Science) fellow üyesidir.

 

Robyn Walser Kimdir?

Robyn D. Walser; Ulusal TSSB (Travma sonrası stres bozukluğu) Merkezi Yaygınlaştırma ve Eğitim Bölümü yöneticilerinden olup, Berkeley’de Kaliforniya Üniversitesi Psikoloji bölümünde klinik doçent olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda konsültasyon, psikoterapi ve eğitim hizmetleri veren TLConsultation Services yöneticiliğini yürüten Walser; lisanslı bir klinik psikolog olarak uluslararası eğitimler vermeye , danışmanlık yapmaya ve terapi alanında çalışmalarına devam etmektedir. Walser; “Learning ACT (ACT’i Öğrenmek)” , “The Mindful Couple (Kendindelikle Çift Terapisi)” ve “Acceptance and Commitment Therapy for the Treatment of Post-Traumatic Stress Disorder and Trauma-Related Problems (Travma sonrası Stres Bozukluğu ve Travma ile İlgili Sorunların Tedavisinde Kabul ve Kararlılık Terapisi)” de dahil olmak üzere ACT ile ilgili üç kitapta ortak yazar olarak bulunmuştur. Aynı zamanda travmatik stres ve madde kötüye kullanımı alanlarında da uzman bir klinisyen olan Walser’ın bu alanlarda çeşitli makale ve kitap bölümleri bulunmaktadır. Bağlamsal Davranış Bilimleri Derneği’nin (Association for Contextual Behavioral Science) fellow üyesidir.

Psikoloji Buluşmaları 6

Psikoloji Buluşmaları 6

Yorum Bırak
PSİART Ekip Arkadaşlarını Arıyor!PSİART ETKİNLİK NOTLARI(PEN) – 1

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co