PSİART Eğitim Programı

2016/2017 Eğitim Programı başvuruları sona ermiştir. Sonuçlar en kısa sürede açıklanıp hak kazanmış katılımcılara mail yoluyla bildirilecektir. Gelecek Programlarda sizleri aramızda görmekten memnuniyet duyarız. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz”

cwrhoiyweaas_q4

 

Psikoloji Öğrencileri Araştırma ve Eğitim Topluluğu PSİART; psikoloji lisans öğrencilerinin bilgi ve becerilerini zenginleştirmek, müfredat programlarının sunmuş olduğu derslere katkı sağlamak, psikolojinin temel alanlarında geniş bir perspektif sunmak ve öğrencilere teorik bilginin yanında uygulama tecrübesi de sağlamak amacıyla PSİART Eğitim Programı’nı ( PEP) hazırladı. Eğitim Programı, dersleri işleyecek akademisyenlerin görüşleri doğrultusunda hazırlanan içeriğiyle 2016-2017 eğitim döneminde gerçekleştirilecek. 5 ana konunun 3’er haftalık dersler şeklinde işleneceği PEP’te öğrenciler, psikolojinin başat alanları hakkında uzman, donanımlı ve günceli takip eden akademisyenlerden dersler alma fırsatını yakalayacak.

PEP’te, Bilişsel Psikoloji, Gelişim Psikolojisi, Sosyal Psikoloji, Eğitim Psikolojisi ve Klinik Psikoloji gibi psikolojinin temelini oluşturan alanların  ‘dünü-bugünü-yarını’ bakış açısı gözetilerek dersler gerçekleştirilecektir. Ayrıca Eğitim Programı’nın ikinci yılında ele alınan ana konularla alakalı ‘araştırma atölyelerinin’ kurulması hedeflenmektedir. Eğitim programı;  Prof. Dr. Osman Tolga Arıcak, Yrd. Doç. Dr. Reyyan Bilge, Yrd. Doç. Dr. Fatıma Tuba Yaylacı, Kli. Psk. Taha Burak Toprak, Arş. Gör. Latif Karagöz, Öğr. Gör. Mediha Ömür (Hocalarımızın ayrıntılı bilgilerine ulaşmak için tıklayınız) gibi çeşitli üniversitelerde görev yapan akademisyenlerin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir.

Lisans düzeyinde psikoloji başta olmak üzere pdr ve tıp fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik olan PEP’in başvuruları 16.10.2016 tarihinde başlayacak ve 30.10.2016 tarihine kadar online form üzerinden alınacaktır.

PEP hakkında her türlü sorularınızı bilgi@psiart.org mail adresi üzerinden iletebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

PSİART kim tarafından kurulmuş ve desteklenmektedir?

PSİART; farklı üniversitelerde lisans eğitimi alan ve ‘nitelikli psikolog/sosyal bilimcilerin’ yetişmesine katkı sağlamayı hedefleyen öğrenciler tarafından kurulmuş, hiçbir kurum ve kuruluşla ilişkisi bulunmayan bağımsız ve sivil bir öğrenci topluluğudur.

Başvurular hangi tarih aralığında yapılabilir?

16-30 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Kimler başvurabilir?

İstanbul’da Psikoloji, PDR ve Tıp(Psikiyatri) bölümlerinde lisans düzeyinde bulunan, akademik çalışmaya ilgi duyan öğrenciler başvurabilir.

Başvuru nasıl yapılabilir?

Eğitim Programına başvurular www.psiart.org adresinde bulunan online form ile yapılacaktır.

Programa başvuran herkes kabul edilecek midir?

Başvurular üzerinden yapılacak değerlendirme neticesinde 80 öğrencinin programa dahil edilmesi hedeflenmektedir.

Eğitim Programının ücreti var mıdır?

PSİART Eğitim Programı karşılığında herhangi ücret talebi kesinlikle olmayacaktır.

Derslere devam zorunlu mudur?

Eğitim programına kabul alan öğrencilerin tüm derslere katılması istenmektedir.

Devam zorunluluğu yüzde olarak kaçtır?

%80 devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Eğitim Programı nerede ve ne zaman olacak?

Üsküdar’da Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi seminer salonunda, hafta içi bir akşam saatinde gerçekleştirilecektir.

Program başvuruları sona ermiştir. Sonuçlar en kısa sürede açıklanıp hak kazanmış katılımcılara mail yoluyla bildirilecektir. Gelecek Programlarda sizleri aramızda görmekten memnuniyet duyarız. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz

 

pep

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co