Psikoloji Buluşmaları -5 “Bir Psikoloğun Yolculuğu”

Aralık 01, 2016

Psikoloji Öğrencileri Araştırma ve Eğitim Topluluğu PSİART; psikolojinin öncü, önemli isimlerini psikoloji öğrencileriyle buluşturmaya devam ediyor.

Bugüne kadar Prof.Dr. Kemal Sayar, Prof.Dr. Michael Ungar, Dr. Radhika Santanam, Prof. Dr. Hakan Türkçapar, Dr. David Denborough gibi değerli isimlerin katılımıyla gerçekleşen Psikoloji Buluşmaları serisinin beşinci programı Uluslararası Oyun Terapisi Derneği’nin (Association for Play Therapy) üyesi, kayıtlı terapisti ve eğitimcisi Reyhana Seedat’ın katılımıyla gerçekleşiyor.

 

‘Bir Psikoloğun Yolculuğu’ başlıklı program, 07.12.2016 Çarşamba akşamı saat 19’da Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlayacak. Programda sunum dili İngilizce, ardıl çeviri gerçekleştirilecektir.

 

Program kayıt formu için tıklayınız.

 

Reyhana Seedat Kimdir?

Reyhana Seedat sertifikalı klinik, aile ve evlilik terapistidir. Aynı zamanda Uluslararası Oyun Terapisi Derneği’nin (Association for Play Therapy) üyesi, kayıtlı terapisti ve eğitimcisidir. Wellness Enstitüsü’ne kayıtlı hipnoterapisttir. Imago İlişki Terapisi’nin eğitimcisi aynı zamanda Kum Terapisi Derneği’nin kayıtlı terapistidir. Çocuk psikoterapisi ve oyun terapisi alanında bir çok öğrenci yetiştirmiştir. EMDR Derneği’ne kayıtlı terapist ve eğitimcidir.

Güney Afrika’da Durban Westwille Üniversite’sinden mezun olduktan sonra Avrupa’da bir çok ekolün kurucusundan bizzat eğitimler almıştır. Günümüzde yirmiye yakın ülkede EMDR, Oyun Terapisi, İmago Terapisi, Kalp Merkezli Hipnoterapi alanında eğitimler vermektedir.

Reyhana Seedat 1999 depreminde Türkiye’ye depremzedelerle çalışmak için gelmiş ve Türkiye’de EMDR terapisti yetiştirmiştir. 2005 yılında ülkemizde ilk oyun terapisi eğitimlerinden birini açmıştır. Halen ülkemizde yoğun olarak aşağıdaki alanlarda eğitimler vermektedir:

Kalp Merkezli Hipnoterapi, İmago Çift Terapisi, Oyun Terapisi,  Çocuklarda Cinsel Taciz Değerlendirmesi, Terapötik Öyküler ve Çocuklarla EMDR…

 

psb5-web

Yorum Bırak
Psikoloji Buluşmaları -4 “Yarının Terapisi: Öyküsel (Narrative) Terapi”PSİART Ekip Arkadaşlarını Arıyor!
All comments (1)

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co